V rámci kvalitativního mapování kulturních a kreativních odvětví v Brně jsme uskutečnili devět pracovních setkání se zástupci deseti kreativních odvětví. Setkání se konala v Barokním sále Místodržitelského paláce Moravské galerie v Brně. Děkujeme Moravské galerii za vstřícnost a spolupráci při organizaci.

Co Vám přineslo setkání s kolegy Vašeho odvětví?

581

Přidat komentář

 • Jan Hubáček (film), (20.2.2014 14:28)

  Sleduji projekt brněnského kreativního centra již delší dobu, chyběli mi ale nějaké aktivity čitelnější i  na venek. Obdivuji organizátory, že dokázali tolik relevantních účastníků přizvat v jeden den k jednomu stolu. Ukázalo se, že uvnitř kategorie „film, TV, rozhlas“ je spousta skupin, které ke své škodě o sobě prakticky nevědí. Dostalo se nám stručného vysvětlení, o co kreativnímu centru jde. Proud informací už pak směřoval spíše od účastníků k facilitátorům, kteří zdá se bedlivě a nezaujatě naslouchali.

  Oceňuji i jistou neformálnost a věcnost setkání, bez prázdných vystoupení „zaštitujících“ politiků. Zde se šlo rovnou k věci a účastníci, i když často zastávali opačné názory, společně vyprodukovali řadu podnětů.

  Pokud by se realizoval jen zlomek aktivit a nápadů, které byly zmiňovány během pracovního setkání a následné velmi dobře moderované diskuze, bylo by to skvělé. Nehledě na potenciální vznik kreativního centra, přál bych si, aby se setkání podobného formátu konalo v budoucnu zase.

 • Lucie Karafiátová (Hudba), (20.2.2014 11:58)

  Celková iniciativa takových setkání mě velice zaujala. Ačkoliv jsem zprvu byla skeptická, ve výsledku považuji za nejpřínosnější složení skupiny, která se střetla - možnost vyslechnout názory kolegů z oboru, kteří mají na dané téma jiný názor a zároveň jim sdělit názor svůj je podle mě v kulturních, resp. kreativních odvětvích velice důležité.

  Zároveň musím souhlasit s celkovou organizací a přístupem facilitátorů, kteří byli velice objektivní, nezaujatí a vyslechli každý příspěvek kteréhokoliv účastníka se zájmem.

  Osobně doufám, že získané informace budou dobře využity v praxi a že budeme mít v budoucnu další možnost podobné konfrontace a otevřené diskuse.

 • Jiří Vicherek - ZONER software, (19.2.2014 14:42)

  Celé setkání bylo dobře zorganizované, po celou dobu jsem věděl, co se po mně chce a hlavně proč danou činností trávím svůj čas. To je bohužel tak vzácné, že to musím dát na první místo.

  Přínos vidím hlavně ve facilitátory skvěle vedené debatě nad aktuálními otázkami. Samotné účastníky jsem povětšinou znal, přesto jsem s nimi podobnou diskuzi nikdy nezažil. Díky setkání jsem získal větší nadhled nad mým oborem a jeho příležitostmi a riziky.


Videohry a hry, 21. 1. 2014


Rozhlas a televize, video a film, 23. 1. 2014


Reklama, 24. 1. 2014


Scénická umění, 3. 2. 2014


Design, 4. 2. 2014


Architektura, 4. 2. 2014


Výtvarné umění, 5. 2. 2014


Hudba a hudební průmysl, 5. 2. 2014


Literatura a knižní trh, 6. 2. 2014

Další fotografie, novinky a jiné informace ze setkání můžete sledovat na našem facebooku.

EN